Gönderen Konu: KARISINA DÜBÜRÜNDEN YAKLAŞMAK (MEŞRU YERE ARKADAN YAKLAŞMAK) CAİZ Mİ?  (Okunma sayısı 6025 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Admin

• Ziyaretçi
KARISINA DÜBÜRÜNDEN YAKLAŞMAK (MEŞRU YERE ARKADAN YAKLAŞMAK) CAİZ Mİ?

Ensar'dan   bir   kadın   Rasûlullah'a  (s.a.v.),   kadınlara dübüründen yaklaşmanın hükmünü sordu:
Rasûlullah (s.a.v.) de ona: "Kadınlarınız sizin tarlamzdır. O halde tarlanıza nasıl dilerseni z öyle varın" ayetini okudu ( Bakara, 223).
Hz. Ömer (R.A.) Rasûlullah'a (s.a.v.):
- Ya Rasûlellah! Mahvoldum, dedi. Rasûlullah (s.a.v.):
"Seni helak eden nedir?" diye sordu. Hz. Ömer:
-  Dün gece gidiş yolunu değiştirdim (arkadan yaklaştım) dedi.
Rasûlullah (s.a.v.) ona hiçbirşey demedi. Allah Te'alâ Rasûlü'ne şu ayeti vahyetti:
"Kadınlarınız sizin tarlanızdır. O halde tarlanıza nasıl dilerseni z öyle varın" ( Bakara, 223)
Bu, Allah ve Rasûlü'riün mubah gördüğü, dübüre dokunmada n Önden ve arkadan cinsel ilişkide bulunmaktır.,
Yine Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:  "Karısına dübüründen yaklaşan melundur",   .

Şöyle de*buyurmuştur:
"Hayızlı kadınla cinsi münasebet yapan, karısına dübüründen yaklaşan yahut kahine giden kimse Muhammed'e indirilen i inkar etmiştir".
Şöyle bir hadisi de vardır:
"Allah   hakikati   açıklamaktan   utanmaz.   Kadınlara dübilrlerinden yaklaşmayın".

Başka bir hadiste de şöyle buyurmuştur: "Karısına dübüründen yaklaşan kimseye Allah bakmaz". Bir de şöyle buyurmuştur:
"Kadınlara dübilrlerinden yaklaşmak küçük livatadır (homoseksüelliktir)"