Haberler:

Fitneci, ara bozucu insanları her yerde görmek mümkündür. Ellerinde bir elbise vardır yani bir kalıp o kalıbı herkese giydirmek tir bütün dertleri. .. Özgür bırakmazlar hiç kimseyi... Vicdanlara bile hükmetmeye çabalarlar... Akıllara hükmetmeleri, inançlara hükmetmeleri yetmezmiş gibi... Akıl yürütmeyi, inanç gütmeyi, insan sürmeyi, katagori etmeyi sever fitnecile r... Fitne sözlük anlamı...1 . Karışıklık, kargaşa:  "Fitneyi bastırmak kolay değil."- 2 . sıfat  Fitneci, ara bozucu. Bu tip insanları her yerde görmek mümkündür, eğer sizi aralarına almalarını isterseni z onlara uymanız gerekir, çünkü asla sizi olduğunuz gibi kabullenm ezler, onlar gibi olmalısınız... Oysa insan ne olduğunu, ne istediğini, istemediğini, vicdani sorumluluğunu, özgürlüğün değerini iyi bilmek zorundadır...

Gönderen Konu: KARISINA DÜBÜRÜNDEN YAKLAŞMAK (MEŞRU YERE ARKADAN YAKLAŞMAK) CAİZ Mİ?  (Okunma sayısı 6235 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Admin

• Ziyaretçi
KARISINA DÜBÜRÜNDEN YAKLAŞMAK (MEŞRU YERE ARKADAN YAKLAŞMAK) CAİZ Mİ?

Ensar'dan   bir   kadın   Rasûlullah'a  (s.a.v.),   kadınlara dübüründen yaklaşmanın hükmünü sordu:
Rasûlullah (s.a.v.) de ona: "Kadınlarınız sizin tarlamzdır. O halde tarlanıza nasıl dilerseni z öyle varın" ayetini okudu ( Bakara, 223).
Hz. Ömer (R.A.) Rasûlullah'a (s.a.v.):
- Ya Rasûlellah! Mahvoldum, dedi. Rasûlullah (s.a.v.):
"Seni helak eden nedir?" diye sordu. Hz. Ömer:
-  Dün gece gidiş yolunu değiştirdim (arkadan yaklaştım) dedi.
Rasûlullah (s.a.v.) ona hiçbirşey demedi. Allah Te'alâ Rasûlü'ne şu ayeti vahyetti:
"Kadınlarınız sizin tarlanızdır. O halde tarlanıza nasıl dilerseni z öyle varın" ( Bakara, 223)
Bu, Allah ve Rasûlü'riün mubah gördüğü, dübüre dokunmada n Önden ve arkadan cinsel ilişkide bulunmaktır.,
Yine Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:  "Karısına dübüründen yaklaşan melundur",   .

Şöyle de*buyurmuştur:
"Hayızlı kadınla cinsi münasebet yapan, karısına dübüründen yaklaşan yahut kahine giden kimse Muhammed'e indirilen i inkar etmiştir".
Şöyle bir hadisi de vardır:
"Allah   hakikati   açıklamaktan   utanmaz.   Kadınlara dübilrlerinden yaklaşmayın".

Başka bir hadiste de şöyle buyurmuştur: "Karısına dübüründen yaklaşan kimseye Allah bakmaz". Bir de şöyle buyurmuştur:
"Kadınlara dübilrlerinden yaklaşmak küçük livatadır (homoseksüelliktir)"